Przedszkole w Bliznem Jasińskiego istnieje od 2010r. Usytuowane jest w nowoczesnym, piętrowym budynku, z dala od ulicznego zgiełku. Sąsiaduje z miejscowym kościołem, skwerem i stawem. Organem prowadzącym jest Gmina Stare Babice. Przedszkole czynne jest 11 godzin (6.30-17.30), od poniedziałku do piątku.

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Od września 2014r. funkcjonuje w przedszkolu oddział integracyjny - grupa dzieci 6 letnich.

W budynku jest 7 sal dydaktycznych, w tym 4 dwupoziomowe z antresolą do leżakowania, co jest atutem przedszkola. Sale są estetyczne i kolorowo urządzone, posiadają odpowiednie wyposażenie do realizacji podstawy programowej i przyjętych programów nauczania. Przedszkole posiada przestronną szatnię i hol, salę widowiskowo-gimnastyczną do zajęć sportowych i imprez artystycznych, własną kuchnię i jadalnię. W części administracyjnej są pomieszczenia do prowadzenia zajęć logopedycznych, z pedagogiem oraz z psychologiem.   Wokół budynku są dwa place do zabaw wyposażone w nowoczesny, bezpieczny, kolorowy sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych oraz kwiatowy ogród.

W przedszkolu zatrudniona jest wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz specjaliści: logopeda, psycholog, pedagog, rehabilitant.  Pracę przedszkola wspomagają oddani dzieciom pracownicy niepedagogiczni.

Przedszkole uczestniczy w wielu akcjach i kampaniach lokalnych i ogólnopolskich, realizuje ciekawe projekty edukacyjne.