"Sztuka jest jedną z tych rzeczy, które - jak powietrze czy ziemia -

znajdują się wszędzie wokół nas, lecz nad którymi rzadko się zastanawiamy"

Herbert Read

Ważnym elementem w pracy przedszkola jest EDUKACJA PRZEZ SZTUKĘ. Stwarzamy w przedszkolu sytuacje sprzyjające rozwojowi ekspresji twórczej, wyobraźni i pomysłowości dziecka. Wzbogacamy dziecięce przeżycia estetyczne oraz rozwijamy różnorodne formy jego twórczości: plastycznej, wokalno-muzycznej, teatralnej.
Zapewniamy bezpośredni kontakt ze sztuką: udział w koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych. Wprowadzamy dziecko w świat sztuki poprzez: spacery i wycieczki w ciekawe architektonicznie i krajobrazowo miejsca, urządzając kąciki teatralne w salach, zabawy z muzyką, stosując ciekawe techniki plastyczne. Tworzymy małe galerie prac plastycznych w salach, holu przedszkola, organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, wystawy fotograficzne i rodzinne wystawy prac plastyczno-konstrukcyjnych. Dzieci prezentują swoje umiejętności biorąc udział w konkursach: recytatorskim, przeglądach piosenek, pokazach tanecznych, występach teatralnych, imprezach lokalnych. Od 2013 roku teatr małego aktora wystawia spektakle dla maluszków:  "Dzieci-Dzieciom". W przedszkolu realizowany jest program plastyczny "Twórczy przedszkolak" realizowany podczas dodatkowych zajęć plastycznych.

*****

Październik 2017 - Jesteśmy z wizytą w teatrze.

******

Na przedszkolnej scenie gościliśmy instrumenty dawne - koncert "Dudy i flożolet".

*****

Przegląd Teatralny w Zaborowie - czerwiec 2017r. - Gr. IV "Niezapominajki" i przedstawienie "Brzydkie Kaczątko'.

*****

Bukiet Pani Wiosny - wysyłamy swoje prace na konkurs plastyczny.