Przedszkole w Bliznem Jasińskiego istnieje od 2010r. Zlokalizowane jest w miejscowości: Blizne Jasińskiego przy ul. Kościuszki 1b. Mieści się w nowoczesnym, piętrowym budynku, z dala od ulicznego zgiełku. Organem prowadzącym przedszkole jest Gmina Stare Babice. 

Do przedszkola uczęszczają dzieci w wieku od 3 do 6 lat. W przedszkolu zorganizowanych jest 6 grup, zróżnicowanych pod względem wieku. Dzieci codziennie przebywają w pachnącym i kolorowym ogrodzie, za sprawą kwiatowych nazw grup: Maki, Bratki, Rumianki, Niezapominajki, Słoneczniki, Stokrotki. 

W budynku jest 6 sal dydaktycznych, w tym 4 dwupoziomowe z antresolą do leżakowania, co jest atutem przedszkola. Sale są jasne, estetyczne i kolorowo urządzone. Różnorodne kąciki tematyczne w salach, zabawki, sprzęt i pomoce dydaktyczne zapewniają wielokierunkową aktywność dziecka, swobodny rozwój i zabawę.  

Przedszkole posiada przestronną szatnię i hol, salę widowiskowo-gimnastyczną do zajęć sportowych i imprez artystycznych, własną kuchnię i jadalnię. 

W części administracyjnej są pomieszczenia do prowadzenia zajęć ze specjalistami: logopeda, psycholog, pedagog, rehabilitant, terapeuta SI.  

Wokół budynku są dwa place zabaw wyposażone w nowoczesny, bezpieczny, kolorowy sprzęt do zajęć i zabaw ruchowych. 

Co nas wyróżnia:

Przedszkole jest bezpieczne, przyjazne dzieciom i ich rodzicom. Wychowujemy w atmosferze akceptacji i tolerancji, uczymy budowania dobrych realacji z rówieśnikami i dorosłymi. 

W naszym przedszkolu dzieci aktywnie uczestniczą w poznawaniu otaczającej je rzeczywistości, czerpiąc wiele radości z pokonywania trudności, osiągania sukcesów i odkrywania tajemnic świata. 

       

W przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna stosująca w swojej pracy różnorodne metody i formy pracy z dziećmi, a także wdrażająca swoje programy autorskie. Pracę przedszkola wspomagają oddani dzieciom pracownicy niepedagogiczni.

 

Partnerem i sprzymierzeńcem przedszkola są rodzice naszych wychowanków, których włączamy w codzienne życie placówki, działania edukacyjne.  

      

Przedszkole uczestniczy w wielu akcjach i kampaniach lokalnych i ogólnopolskich, realizuje ciekawe projekty edukacyjne. Uczestniczy w projektach unijnych. Jest pomysłodawcą i organizatorem akcji plastycznych, konkursów o zasięgu gminnym i powiatowym, adresowanych do innych placówek.  

Współpracujemy z róznorodnymi instytucjami, pozyskujemy sponsorów do realizacji przedszkolnych inicjatyw. 

        

Przedszkole  może się poszczycić wieloma dyplomami, nagrodami za udział dzieci w konkursach, przeglądach, turniejach  oraz  certyfikatami za realizację projektów zewnętrznych. 

Nasze osiągnięcia i sukcesy promujemy poprzez stronę internetową przedszkola, facebook, media lokalne.

 


Back to top