"Sztuka jest jedną z tych rzeczy, które - jak powietrze czy ziemia - znajdują się wszędzie wokół nas,

lecz nad którymi rzadko się zastanawiamy"

Herbert Read

W przedszkolu stwarzamy sytuacje sprzyjające rozwojowi ekspresji twórczej, wyobraźni i pomysłowości dziecka. Wzbogacamy dziecięce przeżycia estetyczne oraz rozwijamy różnorodne formy jego twórczości: plastycznej, wokalno-muzycznej, teatralnej.
Zapewniamy bezpośredni kontakt ze sztuką: udział w koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych. Wprowadzamy dziecko w świat sztuki poprzez: spacery i wycieczki w ciekawe architektonicznie i krajobrazowo miejsca, urządzając kąciki teatralne w salach, zabawy z muzyką, stosując ciekawe techniki plastyczne. Tworzymy małe galerie prac plastycznych w salach, holu przedszkola, organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, wystawy fotograficzne i rodzinne wystawy prac plastyczno-konstrukcyjnych. Dzieci prezentują swoje umiejętności biorąc udział w konkursach: recytatorskim, przeglądach piosenek, pokazach tanecznych, występach teatralnych, imprezach lokalnych. Od 2013 roku teatr małego aktora wystawia spektakle dla maluszków:  "Dzieci-Dzieciom".

Organizujemy II Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny "Bo najpiękniejsze są polskie kwiaty"- listopad 2019r.

Patronat Honorowy obejmuje Wójt Gminy Stare Babice p. Sławomir Sumka. Cel konkursu:  rozwijanie wrażliwości na piękno przyrody, propagowanie wiedzy o polskich kwiatach, kształtowanie szacunku do przyrody, rozwijanie twórczej ekspresji i kreatywności dzieci. Na konkurs wpłynęły 34 prace z 13 placówek: przedszkoli i szkół Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Przedszkolaki na scenie - "Smok ze smoczej jamy" - przedszkolaki zaprosiły kolegów i koleżanki z całej gminy w ramach akcji "Dzieci-Dzieciom".

Występ w Domu Kultury z okazji Dnia Dziecka - czerwiec 2019.

Warsztaty sensoryczne z Fundacją "Zmysłosfera" - czerwiec 2019.

Tańczymy "Poloneza" i "Krakowiaka" - na Gminnym Przeglądzie Tanecznym - kwiecień 2019r. i podczas "Dnia Babic" - maj 2019r.

Prezentujemy polskie tańce w roku obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Przedszkolaki na scenie - "Z biegiem Wisły" - inscenizacja słowno-muzyczna na 100-lecie Odzyskania Niepodległości - występ w Domu Kultury - listopad 2018r.

Konkurs Plastyczny "Kto Ty jesteś? Polak mały" - listopad 2018r.

Po raz pierwszy przedszkole organizuje konkurs plastyczny, do którego zaprasza przedszkola z sąsiednich gmin. Profesjonalne jury wyłania najlepszych "młodych plastyków".

Bocianowa wystawa - marzec 2018. Na powitanie wiosny przedszkolaki wykonały bociany różnorodnymi technikami.

Luty 2018 - Przedszkolny Festiwal Piosenki - śpiewamy piosenki o zwierzętach.

Były ciekawe aranżacje, stroje, dużo emocji. I oczywiście nagrody.

Rok szkolny 2017/2018 - Świętujemy urodziny pór roku. Na powitanie pory roku dzieci z nauczycielami przygotowują inscenizację słowno-muzyczną lub przedstawienie teatralne.

Październik 2017 - Jesteśmy z wizytą w teatrze.

Na przedszkolnej scenie gościliśmy instrumenty dawne - koncert "Dudy i flożolet".

Przegląd Teatralny w Zaborowie - czerwiec 2017r. - Gr. IV "Niezapominajki" i przedstawienie "Brzydkie Kaczątko".

Bukiet Pani Wiosny - wysyłamy swoje prace na konkurs plastyczny.