"Sztuka jest jedną z tych rzeczy, które - jak powietrze czy ziemia - znajdują się wszędzie wokół nas, lecz nad którymi rzadko się zastanawiamy"

Herbert Read

Ważnym elementem w pracy przedszkola jest EDUKACJA PRZEZ SZTUKĘ. Stwarzamy w przedszkolu sytuacje sprzyjające rozwojowi ekspresji twórczej, wyobraźni i pomysłowości dziecka. Wzbogacamy dziecięce przeżycia estetyczne oraz rozwijamy różnorodne formy jego twórczości: plastycznej, wokalno-muzycznej, teatralnej.
Zapewniamy bezpośredni kontakt ze sztuką: udział w koncertach muzycznych i spektaklach teatralnych. Wprowadzamy dziecko w świat sztuki poprzez: spacery i wycieczki w ciekawe architektonicznie i krajobrazowo miejsca, urządzając kąciki teatralne w salach, zabawy z muzyką, stosując ciekawe techniki plastyczne. Tworzymy małe galerie prac plastycznych w salach, holu przedszkola, organizujemy warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, wystawy fotograficzne i rodzinne wystawy prac plastyczno-konstrukcyjnych. Dzieci prezentują swoje umiejętności biorąc udział w konkursach: recytatorskim, przeglądach piosenek, pokazach tanecznych, występach teatralnych, imprezach lokalnych. Od 2013 roku teatr małego aktora wystawia spektakle dla maluszków:  "Dzieci-Dzieciom". W przedszkolu realizowany jest program plastyczny "Twórczy przedszkolak" realizowany podczas dodatkowych zajęć plastycznych.

Bocianowa wystawa - marzec 2018. Na powitanie wiosny przedszkolaki wykonały bociany różnorodnymi technikami.

Luty 2018 - Przedszkolny Festiwal Piosenki - śpiewamy piosenki o zwierzętach. Były ciekawe aranżacje, stroje, dużo emocje. I oczywiście nagrody.

Rok szkolny 2017/2018 - Świętujemy urodziny pór roku. Na powitanie pory roku dzieci z nauczycielami przygotowują inscenizację słowno-muzyczną lub przedstawienie teatralne.

Październik 2017 - Jesteśmy z wizytą w teatrze.

Na przedszkolnej scenie gościliśmy instrumenty dawne - koncert "Dudy i flożolet".

Przegląd Teatralny w Zaborowie - czerwiec 2017r. - Gr. IV "Niezapominajki" i przedstawienie "Brzydkie Kaczątko".

Bukiet Pani Wiosny - wysyłamy swoje prace na konkurs plastyczny.

Rok szkolny 2016/2017 - Tańczymy dla naszych Rodziców - Festiwal Tańca i prezentujemy się na Festynie Ekologicznym, Dniu Babic, Gminnym Dniu Dziecka.

Uczestniczymy w Gminnym Przeglądzie Tanecznym - marzec 2017r. Prezentujemy tańce z zajęć rytmicznych.

Przedszkolny Festiwal Piosenki 2017 - w ramach edukacji przez sztukę odbył się festiwal piosenki. Dzieci przygotowują z rodzicami piosenki i prezentują swoje zdolności wokalne przed przedszkolną widownią.

"Zabawa w teatr" - grupa "Rumianki" rozpoczęła swoją wielką przygodę z teatrem wg programu nauczyciela: p. Ani Kośli. Przyjmowanie roli chorego kotka lub lekarza, poznanie słowa: scenografia, tworzenie scenografii w parach do wybranego fragmentu wiersza. Występy przed kolegami w grupie.

W ramach edukacji przez sztukę cyklicznie organizujemy koncerty muzyczne i spotkania z teatrem. Poznajemy różnorodne instrumenty muzyczne, słuchamy muzyki, zgłębiamy grę aktorską.

Na zakończenie przedszkola gr. VI "Stokrotki" prezentuje bajkę muzyczną "Kopciuszek" - czerwiec 2015r.

Tańce przygotowane na zajęciach muzycznych prezentujemy

na Gminnym Przeglądzie Tanecznym.

Przedszkolny Konkurs Recytatorski.

Odkrywamy dziecięce talenty podczas festiwalu piosenki dziecięcej - "Dziecięca Eurowizja"