W roku szkolnym 2017/2018 w przedszkolu realizujemy projekty:

Innowacja pedagogiczna "Dobre maniery znamy - w świat z nimi wyruszamy".

"Bohater tygodnia"

Grupa "Niezapominajki" zainspirowana pomysłem  Carmen Ibanez Sandin  bawi się w bohatera tygodnia. W każdym tygodniu wybrane Dziecko- Bohater jest najważniejszą osobistością w grupie. Rodzice wraz z dzieckiem przygotowują książeczkę, w której bohater opisuje i rysuje siebie, przedstawia swoją rodzinę i jej zainteresowania. W sali bohater prezentuje swoje dzieło. Najważniejszym celem projektu jest poświęcenie czasu każdemu dziecku w grupie oraz wyrabianie poczucia o wyjątkowości każdego dziecka.

"Kącik wymiany książek"
Cel: rozwijanie czytelnictwa u dzieci w wieku przedszkolnym

"Środowe śniadania" - uczymy się zasad zdrowego żywienia. Dzieci samodzielnie komponują śniadanie z przygotowanych produktów. Obserwujemy: na kanapkach pojawia się więcej warzyw, dzieci chętniej sięgają po produkty dotychczas niespożywane.

"Necio" - przedszkolak bezpieczny w internecie. Upowszechniamy  wiedzę na temat bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii oraz kształtujemy dobre nawyki.