O G Ł O S Z E N I E

Rekrutacja dzieci do publicznych przedszkoli 2017
w Bliznem Jasińskiego, Borzęcinie Dużym i Starych Babicach oraz niepublicznych przedszkoli „Jeżyk” w Latchorzewie i „Wesoły Brzdąc” w Bliznem Jasińskiego, zadanie publiczne pn. „Zapewnienie dzieciom w wieku przedszkolnym, zamieszkałym na terenie gminy Stare Babice, możliwości odbycia obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego lub prawa do korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznym przedszkolu w roku szkolnym 2017/2018”
na rok szkolny 2017/2018  odbędzie się w KWIETNIU

Harmonogram rekrutacji do przedszkoli w roku szkolnym 2017/2018

Data/godzina

Etap rekrutacji/czynność rodzica

Kontynuacja edukacji przedszkolnej

3 kwietnia – 7 kwietnia

Złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym

Postępowanie rekrutacyjne do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
w szkołach podstawowych

10 kwietnia – 28 kwietnia

12 maja o godz. 12.00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

5-7 czerwca

Złożenie potwierdzenia woli zapisu dziecka w przedszkolu/szkole, do której dziecko zostało zakwalifikowane (brak potwierdzenia w wyznaczonym terminie oznacza, że rodzic rezygnuje z zapisania dziecka)

8 czerwca o godz. 12.00

Opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych

Procedura odwoławcza

Od 9 czerwca

1. W terminie 7 dni od dnia opublikowania list dzieci przyjętych i nieprzyjętych rodzic może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia.

2. W terminie 7 dni od dnia otrzymania uzasadnienia rodzic może wnieść do dyrektora przedszkola/szkoły odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej.

Postępowanie uzupełniające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych
w szkołach podstawowych

14 czerwca o godz. 12.00

Informacja w gminie o wolnych miejscach

14 czerwca od godz. 12.00

– 20 czerwca

Przyjmowanie wniosków o przyjęcie

Złożenie w przedszkolu/szkole pierwszego wyboru podpisanego wniosku o przyjęcie oraz dokumentów potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych.

23 czerwca o godz. 12.00

Opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych

23 czerwca od godz. 12.00

– 30 czerwca